... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

PZM : Cesta do Nového domova

6. listopadu 2010 v 10:02 | Besi |  1. Část
Fotky postav : tady
Seznámení s Postavami : tady
1. díl pejsků z Mazlova tady

Cesta do nového domova :

"My se musíme přestěhovat" zaúpěl Sandy a pohlédl na Ritino první štěně, které přežilo. To se přicuclo k Ritinému cecíku a najednou přišlo na svět druhé… a třetí… Rita pohlédla na tři štěňátka. "Nemůžou chodit, Sandy…A navíc, myslím, že i kdybych je vzala do tlamy a nesla je, nepřežila by!" Sandy si sedl a začal se olizovat. "Rito, my si nemůžeme dovolit tohle místo! Brzy začne sněžit a toto místo má jedinou nevýhodu. Je v ďolíku! Rito pochop, že tady žít nemůžeme! Do děr napadne vždy nejvíce sněhu!" Rita si vzdychla a olízla první fenečku. "Narodila se první, a protože se mi líbí jméno Míša, pojmenujeme jí tedy Michaela." Poté šťouchla do druhého uzlíčku. "Tohle bude Petra, páč miluji jméno Péťa.. A tohle… Tohle bude Kaštánek, protože má kaštanově hnědou barvu." Kaštánek se zavrtěl a udělal loužičku. Sandy zalapal po dechu. "Jsou tak nádherní!" zaštěkal a pohlédl na Ritu, ze které vylezla další dvě štěňátka. "Tara a Buddy" usmála se Rita a obtočila ocásek kolem štěňat. "Dobrou noc!" Buck kývl a zamyšleně se rozhlédl po obloze. Díval se na hvězdy. Brzy jsem se k němu připojila já, Black i Sandy s Majou. "Co tam vidíš?" ptal se Sandy a Buck zamyšleně odpověděl "Sírius. Psí hvězda, na které žijou naši předchůdci… Říká se to. A támhle… Támhle je souhvězdí velkého psa. Řekl Buck. "Možná, když se otočíme, tam budou hezčí hvězdy" Namítl Sandy a Celá parta
pejsků se otočila. "Měsíc" vykřikl Sandy. V tu chvíli Black (Neplést s Buckem! xD) táhle, smutně zavyl. Byla to psí píseň, kterou znal jen takový milovník jako Black. "Kušuj, vzbudíš štěňata!" okřikl ho Buck a Black stáhl ocas. "Snažil jsem se dát jen najevo fenkám, že na ně čekám a ať ony čekají na mě… Zašeptal Black a uložil se ke spánku, jako my všichni. Když jsem slyšela hlasité pochrupování Blacka, usnula jsem taky….

"Vstávat, vstávat" křičel kdosi. Probudila jsem se. Stál před náma Dalmatinec a v tlamě držel boxera. Totiž, štěně boxera. Black se podrbal za uchem "Kam ty na ty štěňata chodíš? Myslel jsem, že já jsem tu v okolí jediný stroj na vyrábění štěňat!" Dalmatinec se přikrčil "Sory, sory… Nechci rušit pohodičku, ale to štěně jsem našel u popelnic. A napadlo mě, že když už takhle prodávám ty štěňata, že by mi ho někdo možná vzal." Black si odfrkl. "Dovol abych se zasmál. Za tvoji cenu by měl někdo kupovat…" "Kušuj!" seřvala jsem ho a obrátila se na toho dalmatince. "Co za to štěně chceš?"
Pes se
nadmul pýchou a zavrčel na Blacka. Pak se obrátil na mě a vítězoslavně
řekl : "Dvě kosti" Rita pro ně došla i za Buckových i Blackových keců a pak si od Dalmatýna štěně přebrala. "Tak co parto?" Zeptala se a položila štěně mezi sých pět. "Rito, ty… ty porušuješ podmínky!" Zavrčel Buck. "Přestože je to štěně nerozbitý, nemůžeš ho koupit! Totiž nemělas ho koupit!" Rita štěně olízla. "Na to štěně nikdo nesáhne. A jestli jo, tak se postarám o to, aby byl z této smečky vyhozen. Jsem totiž vůdce smečky, jestli to někdo NEPOCHOPIL!" A tak jsme se vydali hledat nový domov. Hned na cestě do nového domova nám odřízl cestu medvěd. "Medvěd!" zařval Black a strnul. "Jsme v medvědím lese, ty troubo…" Zašeptala Maja. Medvěd se pomalu přibližoval, ale Sandy na něj skočil. "Nebudeš vraždit moji smečku!" Zařval, ale medvěd ho hodil na zem jednou ranou packy. Otočil se k Sandym a postavil se na zadní nohy. "NE!" zařvala Rita a skočila medvědovi na krk. Medvěd sebou trhl a začal sebou šít. Rita spadla. Medvěd se postavil zase na 4 tlapky. "Nech moji smečku!" Zařvala Rita. Než stačil někdo skočit na medvěda, Rita ho kousla a on jí taky. Mnohem víc. Pak odešel. Rita ležela v krvi a zhluboka dýchala. S každým nádechem jí ubývaly síly… "Rito, ne!" vykřikl Buck a běžel až k ní. Olízl jí ránu. "Rito, já… Měl jsem na toho medvěda skočit.. Ale já jsem prostě strnul. Nešlo to! Nemohl jsem se pohnout!" Rita se na něj podívala. "Asi ztratíte vůdce… Myslím, že bych měla zvolit nového… Bucku… Ty se hodíš k vůdcovství… Nemůžeš za tohle…" řekla Rita a vzdychla si.. "Rito miluju tě, kdybych pro tebe ještě mohl něco…" Buck se odmlčel a čekal. Nedořekl větu. "Já vím co, Blacku… Nech mě tady…" Rita si vzdychla a položila hlavu. "Nech mě tu. Ten medvěd se vrátí…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama