... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

Duben 2011

PzM : Konec?!

29. dubna 2011 v 21:39 | Rita |  1. Část
Fotky postav : tady
Seznámení s Postavami : tady
1. díl pejsků z Mazlova tady - (Nový přírustek)
2. díl pejsků z Mazlova tady - (Cesta do nového domova)
3. díl pejsků z Mazlova tady - (Boj)
4. díl pejsků z Mazlova tady - (Území vlků)
5. díl pejsků z Mazlova tady - (Sandyho útěk)
6. díl pejsků z Mazlova tady - (Život bez Sandyho)
7. díl pejsků z Mazlova tady - (Kde jsou?)
8. díl pejsků z Mazlova tady - (Rita & Brok x Besi)
9. díl pejsků z Mazlova tady - (Pejsci)
10. díl pejsků z Mazlova tady - (Nová štěňata)
11. díl pejsků z Mazlova tady - (Žárlivý Sandy)
12. díl pejsků z Mazlova tady - (U veterináře)
13. díl pejsků z Mazlova tady - (Nový domov)
14. díl pejsků z Mazlova tady - (Hon za svobodou)
15. díl pejsků z Mazlova tady - (Ostrov Wolfík)
16. díl pejsků z Mazlova tady - (Kráska v akci)
17. díl pejsků z Mazlova
tady - (Black ♥ Izugari??)
18. díl pejsků z Mazlova tady - (Náhlý boj)
19. díl pejsků z Mazlova tady - (Nová láska)
20. díl pejsků z Mazlova tady - (Náhoda)
21. díl pejsků z Mazlova tady - (Válka)
22. díl pejsků z Mazlova tady - (Ráj za dohuvým mostem)
23. díl pejsků z Mazlova tady - (Besi vítězí)
24. díl pejsků z Mazlova tady - (Smutek, štěňata, přecitlivělost....)

Konec?


Vstala jsem a snažila se udržet na tlapkách. Stále se mi podlamovaly a na jazyku jsem měla podivnou chuť.Hned, jak jsem vstala, Argo mi byl v patách. "Chceš pomoct? Ještě si lehni!"Lehla jsem si a brzy se Argo vrátil s králíkem v tlamě.
Poděkovala jsem mu a pustila se do kořisti. Poté jsem olízla malou Lajku.A teď jsem si všimla, že má Blackovu masku...
Černá maska ve tvaru srdce se jí táhla od očí po čumáček a obě uši byly černé.Celé tělo bylo do běla a hruď jí zdobila krásná, dlouhá srst. Pak jsem si všimla Arga. Chvíli na mě hleděl, ale když jsem na něj kývla, přišel. Lehl si vedle mě a já začala střídat pohled z něj na Lajku. Bylo to jasné. Právě jsem Lajce našla nového otce...

Dny plynuly, měnily se v týden, a mě došlo, že na této zaprášené a zakrvácené louce nemůžeme déle žít. Lajka už celkem přijatelně běhala, oči měla rozšířené a radostně "štěkala". Běhala za Argem, který se jen smál, po chvíli se svalil a Lajka po něm lezla. Vzala jsem Lajku za krkem a vyrazili jsme hledat nový domov. Když jsme ušli zhruba 500 metrů, zastavila jsem se a pootočila ucho. Všichni psi zastavili a napjatě poslouchali. Ozvalo se zašumění listů a tiché zavrčení. Když se Argo otočil, vyskočila na něj z křoví hnědá border kolie s hlasitým "BaF!!!". Všichni jsme se rozesmáli. Border kolie byla v hrozivém stavu. Měla pocuchanou srst a na přední tlapce velkou jizvu, snad od vidličky. Bylo jasné, že dříve byla týrána, a poté utekla, ale evidentně měla radost ze života. Teď seděla mezi námi, usmívala se a střídala pohled z jednoho člena smečky na druhého. Poté polkla a zeptala se "Směla bych patřit do vaší smečky?" Benovi se rozsvítily oči a začal horlivě přikyvovat. Přikývla jsem také. "Dobře." řekla jsem. "Nejdřív ale najdeme domov..." A tak jsme cestovali s další fenou.
Maja jí mezitím vysvětlila celý náš osud a fenka smutně kývala. "Já," řekla a smutně sklonila hlavu, "Jsem měla dost smutný život. Majitel mě chodil každý den mlátit a nažrat jsem dostávala jednou týdně. Když mě škrábl vidličkou, utekla jsem a žila tak 3 dny v divočině. Teď jsem tady." Maja smutně kývala, a poté fenka dodala, že se jmenuje Betty.

A pak jsme došli na krásnou mýtinu uprostřed celého lesa. Hned na začátku mýtinky byl povalený obrovský kmen, přímo pro mě. Vyskočila jsem na něj a začala : "Potřebujeme novou organizaci smečky! Rozdělíme ji na Velitelku, zástupce, léčitelku, štěňata, učedníky a učitele. Já budu stále velitelkou. Jako zástupce povolávám Arga, ale kdo umí léčit?
Přihlásila se Maja. Době. Tvou učednicí bude Lajka. Ale počkej ještě nějakých 5 měsíců a týden.
Mezi štěňata budou patřit štěňata do 6 měsíců. Například rovnou Lajka a štěňata Izugari, Pajda s Aidou. Do učedníků budou patřit Marek i se Sárou, a pak Petra, Tara, Buddy i Rusty, protože učedníci budou štěňata do 3 let.
A učitelé, neboli bojovníci? To budou ti zbylí. Ben a Besi. Je jich málo. Velmi málo. Občas se přidáme do boje i my s Argem a Majou. Což samozřejmě neznamená, že štěňata bojovat nebudou! Seskočila jsem z kmene a pohlédla na oblohu.
Ušla jsem pár metrů, kde byl nádherný kopec.Vyšla jsem na něj a posadila se. Je čas. Již je čas, aby se o našem příběhu dozvěděl někdo jiný…Prošli jsme velikými ztrátami a musíme nabrat plno válečníků…

Ale to už do tohoto příběhu nepatří…

Krev!!!

28. dubna 2011 v 20:04 | Rita
Tak symbolická... Tak klasická... Tak tajemná... Krev, většinou rudá, někdy i modrá ;). Myslím, že pro nás PzM není krev nic neobvyklého... Abych sezámila první čtenáře, hodně v naší divoké smečce zdivočelých psů bojujeme s vlky, i jiným zvířectvem. A pak jsme zranění. Časté slovo, ta krev, v našich příbězích. ALe po pravdě. Velké boje, velká spotřeba. Někdo to rád nemá, ale já mám svou krev ráda. Je krásná. Taková červená, to je zajímavá barva. I můj kamarád Bolt se ve svém filmu divil, jak je červená =). No nic, smečka mě volá, musím běžet!