... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

PzM II - Cesta domů

4. května 2011 v 15:23 | Rita |  2. Část

Cesta domů

Zvedla jsem hlavu a pohlédla na Maju. Německá doga hladila tlapkou Pajdu, který si do pacičky zarazil trn. Malé křížené štěně leželo na zádech, kňučelo a tlapkou si překrývalo hnědý flek přes oko. Maja trhla hlavou a Pajda vykvikl. Trn byl venku. Když jí Pajda poděkoval, kývla hlavou. Zvedla jsem se. "Ano, Majo, jsi vážně dobrá léčitelka. Lepší jsme si vybrat nemohli. Až Lajce budou přesně 3 měsíce, což bude již za 1 a půl měsíce, stane se tvou učednicí. Potřebuje umět léčitelské základy, až… Však víš…" Maja kývla hlavou. "Jistota je jistota. Je mi už osm let." Kývla jsem a mrkla na hnědého psa s bílou náprsenkou a předními tlapkami. "Tak co Argo?!" Argo vykvikl, protože Lajka ho tahala za ucho. Ta malá uličnice je už pěkně čilá. Vzdychla jsem si. "Promiň. Je to moje vina, takhle s ní mohl dovádět Black…" Argo kývl hlavou a otřepal se. Všichni se zježenými chlupy vzpomínáme, jak Black, nejlepší člen naší smečky zemřel před našima očima. "nedalo se tomu zabránit…" zašeptal Ben. Otočila jsem se. Mladý sameček border kolie uctivě sklonil hlavu. "Je ho škoda…" I hnědá bocka Betty, která znala Blacka jen z vyprávění horlivě přikyvovala. Tara, moje a Argova dcera se postavila. "Co kdy udělal výjimečného? Všechny fenky oštění a už nikdy se jim neukáže!" Tentokrát přikyvovala i Míša, Buddy i Rusty. Oba vlci, sourozenci, Sára i Marek zavrčeli, čímž celá smečka ztichla. Vyskočila jsem na povalený kmen. Jak se daří našim učedníkům?

Sára s Markem se o sebe opřeli a oba blaženě zavrněli. Argo spiklenecky mrkl. "Ani nezlobí" řekl a zasmál se. Pokývala jsem hlavou.
Najednou jsem zbystřila a pootočila uši. Otočila jsem se a Argo zalapal po dechu. Ozval se mohutný řev a stromy začaly padat. Vylekaně jsem poskočila. Poté jeden člověk vzal stroj, který jsem znala od majitele. On jí říkal sekačka. Člověk s ní začal jezdit po trávě a když jsme běželi po mýtině hledat nový domov, všimli jsme si cedule : ZDE již brzy panelové domy od 30 000. Popadla jsem maličkou Lajku do tlamy a zašeptala : "Je konec. Musíme najít nový domov…"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama