... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

Legenda o léčitelce Arnitě

18. července 2011 v 21:19 | Rita |  Pověsti, Legendy Pejsků z Mazlova
"Pohodlně se usaaďte... Pajdo, lehni! Aido, co to zase koušeš? Taro, nech Míšu na pokoji...." již několikátý den se snažím uložit šťěňata. Přichází Lajka. "Jak to jde Majo?" Kývám i vrtím hlavou, najednou. Špatně, Lajko... Nikdo nechce slyšet příběh o hrdinné léčitelce Arnitě, předkyni našich předků..." Lajka smutně pohlédne na štěňata, a ač je sama štěně, všichni ztichnou. Visí na mě pohledem a já... Můžu začít!

Před mnoha, mnoha desetiletím pobíhali na krásném místě naši předci, kteří si říkali Pejsci z Mazlova (Pak všichni stářím pomřeli, noví se narodili a znovu spojili). Byli slušnější, milejší, a krásnější... Můj tatínek mi kdysi vyprávěl o svém otci. Hrdém samci šedivé dogy, který byl vůdcem celé smečky... Jmenoval se prý Armageddon. Byl divoký, ladný, a nezkrotný... Byl však prý dokonalým vůdcem smečky - všichni ho milovali. V této smečce žila i jeho dobrá kamarádka. Mladá a krásná kolie, s léty zcuchanou srstí. Jmenovala se Arnita. Nikdy se nepřeřekla. Nikdy nesebrala špatnou rostlinu. Nikdy nenechala umřít někoho, kdo nebyl smrtelně zraněn... A i ty se snažila zachránit. Jak už to u kolií bývá, byla i Arnita dobrosrdečná a přátelská, nikoliv chladná, jako její druh, Menthol. Jednoho dne klan napadli vlci. Nepřátelští, s vyceněnými zuby a zježenou srstí. Naši předci se chránili seč mohli, ale z celé smečky 15 psů 2 na místě zemřeli, 2 byli smrtelně zraněni a 3 byli zraněni. Arnita byla Armageddonem vyslána do cízí země, daleko, předaleko, pro dávku nejléčivější rostliny, která již bohužel stálým používáním vymřela. Jmenovala se Přeslička Psí Zub. Květy byly podivného tvaru a plody ve tvaru psích zubů azurové barvy se sbíraly. Arnita musela psí zub sebrat. I vydala se Arnnita na cestu dlouhou a dalekou, do daleké země "Zubov" Aby v různých druzích rostlin s plody podobným psím tesákům našla jen tu jedinnou přesličku. Totiž, jediná nebyla. Arnita cestovala dlouhé hodiny, když po dni konečně nalezla Zubov. Pro zkušenou léčitelku nebyl jedinný problém najít Přesličku Psí Zub. Vzala pro jistotu i pár snítek měsíčku lékařského. Vracela se Ar nita známou cestou, a druhý den přišla zpět. Bohužel zjistila, že má bylin k ošetření 2 členů smečky. Víc chuděrka Arnita nedokázala pobrat. Probírala psy a nakonec se rozhodla vyléčit dvě smrtelně zraněná štěňata. Dala jim rozžvýkat plod ve tvaru psího tesáku, každému jeden a sama rožvýkala ještě jeden pro každého... (Psí zub léčí zevnitř i zvenčí - když ho štěně sní, a když se rozžvýkaný položí na šrámy, jizvy a rány.) Položila první plod štěněti na tržnou ránu. To samé udělala s druhým Psím Zubem. Pak se rozběhla pro další. Naneštěstí pro ni, v půli cesty ji napadli domácí psi. Arnita se bránila seč mohla, ale domácí ji potrhali - už od dávných časů nesnáší domácí psi ty divoké. Arnita se snažila dokulhat k Zubově - což se jí povedlo. Sebrala Přesličku Psí Zub a plížila se zpět. Již tři dny nejedla a nyní byla vyhladovělá a potrhaná. Léčitelka má spousty pravidel. Jedno z nich znělo : Povinností léčitelky je zachraňovat životy psů ze své smečky - ti mají přednost. To pravidlo znamená, že Arnita nemohla vyléčit nejprve sebe. Viděla na jedno oko zamlženě, kvůli šrámu na tom oku, měla natrhlé ucho a velkou tržnou ránu na zádech. Arnita se snažila udržet se naživu, ale s dalším krokem se skácela únavou. Přestala dýchat okamžitě.... Bolest necítila.
Jedna z dalších legend říká, že žádná léčitelka nepřežije návštěvu cizí země... Nevím, jestli tomu mám věřit....
"Lajko?" Fenka s černou srdcovou maskou se otočí. V očích má posměšný pohled. "Neboj se Majo... Cítím, že přežiju všechno..." Schoulí se do klubíčka a spí... Jako všechna štěňata. "Konečně..." říkám si. "Konečně se mi podařilo je uspat..." Pohlédnu k nebi, pokloním se a zašeptám... "Všechna úcta... Arnitě...." Měsíc je v úplňku. Posadím se a zavyju dlouhou, táhlou píseň...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 miss-veronique miss-veronique | Web | 18. července 2011 v 21:29 | Reagovat

Ahojky, omlouvám se za reklamu. Taky je nesnáším, ale někdy to prostě nejde jinak :D Přejdu k věci: Nechceš se přihlásit do letní soutěže zmrzlin? :-) Pokud máš zájem, přihlásit se můžeš tady:
http://miss-veronique.blog.cz/1107/sonzmrzlina-prihlaska

Děkuju, že sis na mě udělala čas :-) :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama