... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

PzM II - ZV Tramp pokračuje

17. července 2011 v 22:25 | Elvika & Brituška |  2. Část
Maja pokývala hlavou. "Black... Ritin partner a ... Lajčin otec" Záhadný voříšek Tramp pokýval hlavou. "Aha... Byl to můj syn... Měl jsem ho moc rád. Spolu s Punťou vyrůstali v mé péči. Black nenáviděl koupání... Vždy, když se musel koupat, někam se schoval... Ale... kde je teď??" Sára utřela slzičku. "On... je mrtvý! Po obrovské bitvě mezi domácími a divokými ho Rita vyhnala ze smečky, protože s ním čekala Lajku. A on... Spadl z útesu!" Záhadný Voříšek se poklonil před Lajkou. "Takže ti umřeli oba rodiče? To je mi líto. Od nynějška máš dědečka!" Usmálajsem se, ale pak jsem se podívala na celou smečku. "Black není mrtvý! On žije!" vykvikla jsem. Maja sebou trhla. "Vždyť on..." Zavrtěla jsem hlavou. "Black je klikař... Musel to přežít." V tu chvíli jsme zaslechli vytí. Táhlé vytí, vysoký tón hlasu. "Vlci!" vykřikl ZV a vycenil zuby. Keř se rozhrnul a vykoukla z něj hlava se srdcovou maskou. "Baf?!" štěkl pes a v tu chvíli se svalil na zem a rozesmál se. Pak se rozhlédl po smečce. "Kde je Rita?" Tramp se usmál a podrbal se za uchem. "Víš..." Black vycenil zuby. "Vy jste ji zabil! Máte ještě hubu od krve!" V u chvíli se na TRampa vrhl. Chytil ho za chlupy pod krkem. "Blacku, zaútočila na mě!" Black se zarazil. Mrskl po Trampovi okem. Přestal vrčet a zpozorněl. "Blacku?!" Tramp se postavil. "Tati!" Vykvikl Black a po Trampovi skočil. To už byl zase na zemi. Black ZV olizoval a kníkal jako štěně. Poté se rozhlédl a podíval se ke dvojici Ben a Betty. "Bena znám, ale ...?" Betty povyskočila vpřed, ale packa s jizvou se jí mírně podlomila. Poklonila se. "Je mi velkou ctí, Betty!" Black zavrtěl ocasem a poskočil ke mě. "A kdo jsi ty?" Otočila jsem se na Maju. "Je to dcera Rity... I tvá dcera. Jmenuje se Lajka!" Black se posadil a pohlédl na mě. "Tak Lajka... Vždy jsem si přál fenku jménem Lajka...." Argo ale vyskočil a vyběhl k Blackovi. "Lajka je moje dcera!" zavrčel. Black si povzdechl a hodil po něm smutným psím pohledem. Pak mě vzal za kůži za krkem, popošel pár metrů k Argovi a pustil mě na zem. Odešel k Trampovi a svalil se na zem. Tramp se nadechl a pokračoval : "Když byl Blackovi rok, jeho i Punťu odvezli lovci. Já je zkrátka nestihl chránit. A pak... Jsem 5 let neviděl ani jednoho z nich... A těch 5 let jsem se toulal světem..." Black zvedl hlavu. "Na punťu si pamatuji. Pamatuji si i to odpoledne, krásné, sluneční odpoledne, kdy jsem si i s Punťou hrál. A najednou nás hodili do klecí a odvezli do tmavých, studených a špinavých kotců..." Já se dokázal podhrabat, ale Punťa snad zůstala dodnes...."
Black byl dost zklamaný, a tak jsem mu přinesla trošku medu, který Maja schovávala na špatnou náladu. Black ho trošku olízal, ale pak si vzdychl, trošku zavrtěl ocáskem a usnul. Tramp smutně seděl nad ním a sledoval jej, s každým pohybem kolem svého dlouho hledaného syna zavrčel. Kdoví, co se mu honilo v hlavě. Tvářil se ale ustaraně, i když o trochu víc veseleji, než přišel. Nad vrcholky stromů proletěl prák a v dáli zavyl vlk. Pár metrů od nás zastavil zajíc a zastříhal ušima. Argo vyrazil. díky svým dlouhým tlapkám zajíce dohonil a na místě zabil. Vrátil se a pustil mi ho k nohám. Betty ležela vedla Bena, hlavu měla položenou na jeho hřbetě a šťastně kňourala. Najednou vyskočila, jako vždy s úsměvem a začala po pasece lítat s tím jejím podivným slovníkem. "Je šílená, ale krásná...." zašeptal Ben se smíchem a pozoroval běhající Betty. Když byla u Bena, tlapka s jizvou se jí opět mírně podlomila a Betty po čumáku spadla do hladké trávy... Cítila jsem, že sem bychom se vešli... Ale že tady něco není v póřádku..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama