... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

PzM II - Léčení, smutek, smrt...

26. října 2011 v 19:20 | Lajka |  2. Část
V tu chvíli se Ben připlížil až k Betty. Ta si olízla břicho a pak olízla Bena mezi ušima. Argo se rozhlédl, vzdychl si a posadil se vedle mě. "Je to špatné. V naší smečce jsme už jen já, ty, Pajda, Aida, Sára, Tara, Míša, Rusty, Buddy a Maja..." Vzdychla jsem si.
"Ale, Argo....!"
"Smečka potřebuje vyléčit. Ben má těžká zranění, stejně tak i Sára! Psí zub a měsíček lékařský by jim udělaly dobře!"
"Ale, Argo! Nemůžeš mě vyslat do cizí země! Já to nepoznám!"
"Lajko, jsem si jistý, že bys Psí zub našla. Ale my pošleme.... Maju!"
"To nemůžeš, Argo! Maju potřebuji!"
"Jsi již skutečná léčitelka, Lajko. Jdi to Maje oznámit."
Stáhla jsem ocas mezi nohy a pomalu kráčela k Maje. Všechno jsem ji vysvětlila. Všechno. Maja se ohlédla a vyrazila.

Dlouho jsme čekali. Argo stále hleděl do dálky, téměř se nehnul. "Psí zub roste nedaleko. Něco se muselo stát.." prohlásil Argo a vyslal mě. Okamžitě jsem chytila Majinu stopu. Běžela jsem po ní a pak jsem spatřila Maju. Ležela v kaluži vlastní krve, v tlamě psí zub a měsíček. Zadní tlapky měla dozadu ohlé v podivném úhlu. V učích měla bolest. Předníma nahama se zapřela a zvedla hruď. Zadní část těla zůstala na zemi. "Lajko... Oni tu střílí! Vem ty byliny a uteč všechny vyléčít!" Převzala jsem byliny. "Majo, já tě tu nenechám!" Maja se na mě smutně podívala. Každou chvíli vystřelí znovu. Jsi moc mladá... UTEČ!" V tu chvíli někdo vystřelil. Maja vykvikla, kulka zasáhla přední tlapku, ta se maje podlomila a ona upadla na tlamičku na zem. "UTEČ!" vykřikla a já se rozběhla ke smečce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama