... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

Prosinec 2011

PzM II - Milé překvapení

1. prosince 2011 v 18:49 | Lajka |  2. Část
Již jste četli : Smečka Pejsků z Mazlova musela svoje místo, kvůli výstabě. Cestou za novým domovem Lajce zemřela matka - napadla toulavého psa, který ji ale přemohl. Léčitelka Maja ukázala nové velitelce Lajce hrob jejích 6 sourozenců. Lajka je zdrcena, ale než stačí uronit první slzu, sbíhají se psy. Celá smečka tuší, že se schyluje k další bitvě "Domácí vs. Divocí". V této bitvě je zraněno několik členů, bitvu vyruší majitelé domácích psů, kterých se PzM straní. Maja byla vyslána pro bylinky a když se dlouho nevracela, šla jí hledat Lajka. Bohužel našla Maju v krvi - Maja je postřelena. Umírající Maja předala Lajce bylinky s instrukcemi...

Rozběhla jsem se zpět. Neotáčela jsem se. Zaznělo několik výstřelů, jeden mi prosvištěl kolem uší. Doběhla jsem ke smečce, pustila bylinky a vydýchávala. "Tak to bylo maso..." vyštěkla jsem a pustila se do ošetřování Záhadného Voříška. Bohužel jsem zjistila, že už je mrtvý, a tak jsem běžela k Sáře. Dala jsem jí rozžvýkat přeslička "Psí Zub" a trochu měsíčku jsem jí rozetřela do ran. Poté jsem přiběhla k otci. "Tati, tati, žiješ!" Argo naježil srst a zavrčel. "Neobtěžuj se, Black už dávno chcípnul!" Vykvíkla jsem. "Mému otci ubližovat nebudeš!" Argo se mi zahleděl do očí, vzdychl a odešel, aby se se mnou nemusel hádat.
"Uzdravila" jsem i Blacka, který zavrtěl ocasem. "Co táta?" Zeptal se. Vzdychla jsem, tohle vysvětlování bude těžké. Black už jednou svého otce ztratil, ale tentokrát už ho znovu nepotká. "Tramp je mrtvý" zašeptala jsem a Black položil hlavu mezi tlapky. "Aha..." Pronesl chladně a podíval se mi do očí. "Lajko, myslíš, že má sestra Punťa je naživu?" Zívla jsem si. "Já nevím. Musíš doufat..." V tu chvíli Black vyskočil, jakoby nebyl zraněný. "Musíme jít tam, kde jsem Punťu viděl naposledy!" Zavrčel. "Lehni!" štěkla jsem a Black, s původem "mazlíčka" zalehl. Odkašlala jsem si. "Smečka se musí uzdravit! Nechci ztratit dalšího člena!" vyštěkla jsem. Ben zavrtěl ocasem a Betty zaúpěla. "Lajko... Máme tu komplikace!" Vykřikla. Otočila jsem se na ní. Betty se svíjela v křeči. Bylo jasné, že.... RODÍ!

"Psí zub, dělej, rozžvýkej Psí Zub!" Vykřikla jsem a vrazila Betty do tlamy smrdutou bobuli. Betty znechuceně polkla. Začala jsem pobíhat sem a tam. "Porod, proboha porod! Proboha Blacku, nemůžeš s TÍM už koneně přestat?!" Black zavrtěl hlavou. "Já to nebyl!" Všichni se otočili na Bena, který zavrtěl ocasem, usmál se a zmizel za nejbližším keříkem.
Betty zaúpěla a porodila první štěně. Bylo krásné, masku mělo černo-hnědou. "Tak to je vyloženě Punkie!" vykřikla Betty bolestně, protože mezitím z ní vyletělo druhé štěně. "Pinkie!" štěkla jen Betty a s posledním štěnětem dodala "Safira"
Asi hodinu na to se znovu svinula do chlupaté hromádky, cosi zavyla a porodila další štěně, tentokráte snad poslední. "Já měla vymyšlená jen tři jména." Ben měl zajímavý hnědý flíček pod čumáčkem, jinak byl černohnědý. V tu chvíli se Black začal smíchy válet a posměšně vyštěkl : "Pojmenuj ho Ned!" Všichni jsme se na něj nechápavě podívali a téměř jednohlasně zeptali "NED?!" Black obrátil oči v sloup. "Pro psa svatýho, to jsem tu jedinej pes, jehož majitel se koukal na simpsonovi? Ned Flanders ne? Vypadá úplně stejně!" zaštěkal Black a snažil se popadnout dech, protože se smál natolik, že mu to ani nešlo. "Proč ne?" štěkla Betty a olízla Neda po hlavičce. "Má vtipnej knírek!" zaštěkal Black a zase se začal hlasitě smát. Je možné, že by byl Black schopný smát se tak hlasitě malému roztomilému štěněti? Není s ním něco? Nepoškodila mu bitva "Domácí vs. Divocí" mozek?