... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

Kapitola 10

26. října 2017 v 10:00 | Lajka |  4. série
Cooper se znaveně posadil a pohlédl na veledílo, které právě dokončil. Vyhrabaný tunel se vinul pod plotem na druhou stranu, tak, že bylo zcela nemožné zranit se při průlezu na druhou stranu. Posbíral na zahradě několik svých hraček a klacíků a šel vše oznámit svým štěňatům. "Michele, Willbure," zavolal do ložnice a oba mladí psí se otráveně zvedli. Věděli, že dnes má přijít ten osudný den, zdaleka však netušili, co je čeká.
"Myslíš, že otce ještě nepřešly ty sny?" zakňučela s obavami vysokým hláskem Michelle. Willy na ni pohlédl, aniž by vydal nějaký nežádoucí zvuk. Věděl, že dnes je otec vytáhne divočiny. Dnes se tři domácí psí stanou divokými, aby otec konečně poznal, jak krutý je život divokého psa a nemusel své sny prožívat ve spánku. Willy opatrně nadzvedl hlavou psí dvířka vedoucí na zahradu a pohlédl na svého otce, který se třikrát šťastně otočil dokolečka. Tlapy měl obalené bahnem, bříško bylo také celé černé a z tlamy mu navíc visely kusy trávy. "Jen pes, který v životě nepoznal trápení divokého psa se jím může chtít stát," prolétlo hlavou Willymu, "otec nemohl být nikdy divoký pes. Měl jsem pravdu, je to blázen. Má vize. Vize, které nás zavedou na smrt!"
Willy se provlékl psími dvířky takovou rychlostí, že když se navracely, bouchly jimi procházející Michelle do čumáčku. Ta jen vykvikla a tiše zaklela. Cooper zavrtěl ocáskem. "Vidím, že jsme všichni. Támhle u plotu je díra. Dělal jsem s ní celou noc, zatímco mi hvězdy radily, co mám dělat!" Willy s Michell pozvedli obočí a vyměnili si nechápavé pohledy. Cooper však dále pokračoval: "Brzy bude svítat. Měli bychom co nejrychleji vylézt, pomoct i Vanille s Choco a pak vyrazíme, kam nás čenichy povedou. Kojot si nás vyzvedne."
Willbur zvedl hlavu. "Půjdou s námi... Vanille a Choco?" zeptal se, jestli slyšel dobře. Jazyk mu vypadl z tlamy a ocásek se rozvrtěl. "Aby ses z ní nezbláznil, Čokoláda je stejně pro psy jedovatá," procedila skrz zuby Michelle a Willy i Cooper ji zpražili pohledy. Pak Cooper hladce prolezl vyhrabanou dírou. Willy ho okamžitě následoval. Šlo to ztuha, byl o trochu větší, než otec, ale za plotem se mu podařilo z díry vydrápat. Oklepal se a štěkl na Michelle: "No tak, Blackie, pojď s náma!" Černá fenečka tiše zavrčela: "A ušpiním si kožíšek, nebo dokonce obojek?! To víte, že jo, radši zůstanu s páníčky!" Willbur mírně podrážděně zabublal: "Černý kožich ti hnědé bláto neušpiní! A navíc... víš, že otec se tak snadno odbýt nenechá!" Černá fenka zvedla čumáček k nebi a vítězně se posadila na zem. "Já nikam nejdu!" Štěkla rozhodně. Cooper s Willym si povzdechli a Willy se vydrápal zpět ke své sestře. Díru, kterou jeho otec vyhrabal, pečlivě upravil a pohlédl na svoji sestru. "Nikam se nejde? Otec bude hledat smečku sám?" kňourala radostně a vrtěla ocáskem. "Ne," zabručel prostě Willy, uchopil o mnoho menší sestru za kůži za krkem a rozeběhl se s ní proti zídce, která tvořila plot. "Zbláznil ses?!?!" vrčela hystericky Michelle, až jí od tlamičky odletovaly sliny. Willy ji však nevnímal a prudce se zabrzdil. Couvl o několik kroků a pohlédl na plot, aby si vyměřil vzdálenost... a pak vyrazil. Rozeběhl se přímo proti plotu, na poslední chvíli vyskočil, odrazil se zadníma tlapama od betonové podezdívky a předními tlapkami se opřel o dřevěné prkno. Pak už mu nedělalo problém seskočit za svým otcem, kde také konečně pustil na zem svou zlostí prskající sestru.
Netrvalo dlouho, než se k nim připojily i Vanille s Choco. Zatímco Vanille měla oči doširoka rozšířené v očekávání životního dobrodružství, Choco se za ní zklamaně vlekla s oušky svěšenými.
"Skutečně… musíme?" kníkla a otočila se k místu, odkud se sestrou přicházely. Ani fakt, že bude součástí smečky společně se svým milovaným Lupínkem, jí nezvedl náladu. Ne, když součástí smečky nemohou být ti, které miluje nejvíce: její majitelé.
Tara zavrtěla ocáskem a pohlédla na přicházející smečku. Pohledem sjela z jednoho na druhého. Coopera už znala, stejně, jako Michelle a Willbura - jak ti mladí pejsci vyrostli a dospěli!
Její pohled se zastavil na Vanille a Choco. Těkala pohledem z jedné na druhou, dokud si jí ta větší s bílou náprsenkou nevšimla. "Co na mě tak civíš? Děje se snad něco?" zavrčela otráveně Vanille. Tara také tiše zavrčela, ale pohledem neuhýbala - ona tu byla dřív, ona měla vyšší postavení. Vanille přišla až teď. Je domácí pes a život ve smečce jí nic neříká, jestli má někdo uhnout pohledem, tak právě ona! Nakonec Vanille za tichého brblání obrátila pohled směrem k sestře. "Z nás nebudou kamarádky," zavrčela si sama pro sebe Tara.
Smečka ležela hluboko uvnitř lesa. Meeka odpočíval na zádech, Loki ležel u něj a každou chvíli tiše zavrčel, aby bratra ochránil. Tara seděla jen pár metrů od nich vedle Kojota. Když si všimla, jak Loki rve na kusy list, který prolétlo kolem Meeky, sevřelo se jí srdce. Opřela se o Kojota a čumákem mu mírně nadzvedla ucho. "Jsou tak zranitelní," zašeptala Tara s pohledem upřeným na hnědého hladkosrstého psa. Ten jen tiše kývl a zabořil čenich do její chundelaté srsti. Tara byla jiná, než říkaly hvězdy, změnila se. Nyní je tak citlivá... Co si musela všechno prožít, aby se z fenky, jež vyhlásila válku své velitelce a vlastní sestře zároveň, stala ta citlivá duše, která teď sedí vedle něj a otírá se o něj? "Všichni jsou zranitelní," souhlasil Kojot, "nejen štěňata. Domácí nejsou na smečku zvyklí. Bez dobrého Alpha páru by nepřežili." Tara se odtáhla od Kojota a nechápavě naklonila hlavu na stranu. "Alpha pár?" Polkla a přešlápla. Pohlédla zpět na domácí psy, kteří nad něčím vzrušeně debatovali. "Pejsci z Mazlova nikdy v čele alpha pár neměli," zavrčela s obavami a čenich se jí mírně nakrčil. Kojot se usmál. "Pejsci z Mazlova měli být dávno mrtví. Jestli jim má v budoucnu ještě někdy něco ublížit, alpha pár v čele to rozhodně nebude!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama