... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

Informace o pejscích z Mazlova

Trailer?

3. března 2016 v 21:04 | Lajka

Narychlo jsem dnes večer sesmolila něco, čemu by se možná dalo říkat něco jako... Trailer k příběhu? Ale upozorňuju, je to vážně rychlovka... Třeba to zase po nějaké době smažu, jako ty předchozí trailery, co tu byly... :)

Vysvětlení pojmů v příběhu

3. ledna 2015 v 10:11 | Lajka

Duhový most

Nejlépe to snad vysvětlí pověst:

Na nebesích je místo, kterému se říká Duhový most. Když umře zvíře, zvláště takové, které bylo někomu blízké, odchází za tento Duhový most. Pro naše milé kamarády tam jsou louky a kopce, kde mohou běhat a společně si hrát. Je tam spousta jídla, vody, slunečního svitu a naši přátelé jsou v teple a pohodlí. Všechna nemocná a stará zvířata jsou opět zdravá a při síle, kdo byl zraněn nebo zmrzačený, je nyní opět silný a zdravý, tak jak si ho v našich snech pamatujeme z dávných dnů a již minulých časů. Zvířata jsou šťastná a spokojená až na jednu maličkost: všechna postrádají někoho velmi zvláštního, někoho koho opustila. Hrají si a běhají spolu, ale přijde den kdy se jedno náhle zastaví a hledí do dálky. Jeho jasné oči pátravě pozorují, netrpělivé tělo se začíná chvět. Náhle vyběhne ze skupinky zvířat, letí přes zelené louky, rychleji a rychleji. Až se nakonec ty a tvůj kamarád sejdete v nesmírné radosti. Déšť šťastných polibků pokrývá tvou tvář, tvé ruce opět hladí milovanou hlavičku, znovu hledíš do těch přenádherných důvěřivých očí, jež nadlouho zmizely z tvého života, ale nikdy z tvého srdce. A přes Duhový most půjdete spolu a nikdy se už nerozejdete.
Autor neznámý


Větrní chrti

Větrní chrti velmi souvisejí s Duhovým mostem. Dle pověstí Pejsků z Mazlova pomáhají mrtvým psům najít cestu do ráje, za Duhový most. Pravděpodobně jsou plemene Saluki, což ovšem nikdo s přesností neví. Mají rychlost a jemnost větru a žádný pes z nich ještě nespatřil více, než zadní tlapky a ocásek.

Kdybyste v příběhu objevili pojem, o kterém nevíte, co znamená, napište mi to do komentářů. Ráda vysvětlím v tomto článku!


Prolog k Pejskům z Mazlova zde
1. Kapitola Pejsků z Mazlova zde
2. Kapitola Pejsků z Mazlova zde

PzM na Facebooku

19. ledna 2013 v 20:00 | Lajka
Pejsci z Mazlova mají nyní svojí stránku na Facebooku! Je nová, ještě tam toho moc není... ale je tam ;)

Otázečky :)

9. ledna 2013 v 20:50 | Lajka

Otázka? Tak napište ;)

úvodní video k pejskům z Mazlova

1. prosince 2010 v 20:49 | Rita

Toto video mělo být původně první na blogu, ale účet na youtube mám až teď, tak ho zveřejňuji až teď =)

Video si klidně zkopírujte na blog, ale uveďte zdroj :
 
 

Reklama