... Profily postav naleznete ZDE

... Vysvětlivky k příběhu píši do tohoto článku.

... Příběhy PzM najdete i na sociální síti Wattpad.__________________________________________________________________________________________________________________________

Profily postav

Daisy

25. října 2015 v 10:00 | Lajka
Daisy je mladá fenka, sotva odrostlé štěňátko. Daisy je jméno z angličtiny (chcete-li z latiny) a znamená Sedmikráska. Rozhodla se ji tak pojmenovat Tess na základě jejích sedmi "vad":
1) Je nestandartně maličká
2) Jedno ouško má delší než druhé
3) Kulhá
4) Narodila se se zlomeným ocáskem, který jí musel být amputován
5) Má zpomalené reflexy
6) Necítí
Narodila se v chovné stanici, ale majitel se jí sprostě zbavil kvůli šesti vadám popsaným výše.
7) Sedmá vada je však ze všech nejdůležitější... Daisy se totiž zamilovala do Roxe...

Lars

13. srpna 2015 v 13:10 | Lajka
Lars. Mladý černý vlk, budoucí vůdce smečky divokých vlků. Je synem Alpha páru, bohužel se ale dozvídá, že nejde o jeho skutečné rodiče. Jeho matka byla zabita hluboko v lesích lovci. Lars pochází ze dvou potomků a jeho bratrem je Šmouha, kterého Lajka odmítla. Lars se do Lajky zamiluje a stane se hrdým otcem dvou štěňat - Picwick a Roxe, o kterých se více dozvíte v třetí sérii, jejíž první díl vyjde už 27.8.2015. Lars už ale bohužel svoje štěňátka nespatří. Po poslední tajné návštěvě Lajky, na které se dozví, že má bratra, smečku Pejsků z Mazlova opouští navždy a vrací se k té své - vlčí.

Berry

14. července 2015 v 13:00 | Lajka
Jeho matkou je Tess a otcem je Cooper. Narodil se jako nejmenší štěně z vrhu. Nedýchal, ale Tess bojovala za jeho život a dokázala jej rozdýchat, což ale neslo následky do jeho budoucnosti. Berrýsek byl často mimo, nevnímal, žil ve vlastním světě a i v době, kdy jeho sourozenci již mluvili jako dospělí psi mluvil jako štěňátko. Jako ště%nátko také vypadal. Psychická i fyzická zaostalost mu zůstala, takže Berry na pokraji svých sil stále vypadá jako hunaté štěňátko, které ještě nedokáže pořádně "psovsky komunikovat".

Jim

12. července 2015 v 12:00 | Lajka
Jim. Nádherný mladý ježatec, matkou je Tess a otcem je Cooper.
I tento profil bude doplněn v průběhu třetí série, nevelkým "spoilerem" však je, že se stane zástupcem nově velitele PzM.

Willy

9. července 2015 v 23:34 | Lajka
Mladý pes, jeho matkou je Tess a otcem je Cooper
Willy je bratrem Michelle, společně s otcem Cooperem odešli ze smečky kvůli jejímu novému vůdci: Roxovi.

Ve čtvrté sérii se všichni tři do nově vznikající smečky vrátí, aby obnovili rod Pejsků z Mazlova a konečně našli dlouho hledaný a nikdy nenalezený domov.

Michelle

5. července 2015 v 14:03 | Lajka
Michelle je malá černobílá fenka, její matkou je Tess a otcem je Cooper.
Vzhledem ke svým předkům má velmi netypickou barvu, spočívá snad s ovčákem, který byl jejím prapředkem ze strany Tess. Je velice bystrá a chytrá.

Na začátku třetí série společně se svým otcem a bratrem Willym opustila smečku, aby se vyhla vládě Roxe. Měli štěstí - podařilo se jim najít skvělý domov, kde Michelle a Willy vyspěli.

Otec však stále nedokázal přestat myslet na smečku a jednoho dne se jeho představy vyplnily. Hvězdy seslaly přeživším jediné poselství: smečka bude obnovena.

Nahoře Michelle jako štěňátko, níže v dospělosti. :)

Cooper

17. května 2015 v 17:38 | Lajka
Cooper je mladý pes, který má velkou radost ze života. Má v sobě pravděpodobně nějakého teriéra.
Zamiluje se do Tess, s níž se mu podaří splodit čtyři nádherná štěňátka: Willyho, Jima, Berryho a Michelle
Je poměrně odvážný, milý, přátelský a hlavně - velmi roztomilý.

Na začátku druhé série společně s Willym a Michelle smečku opouští, tím ale to pravé dobrodružství teprve začíná. Rodince se podaří najít skvělé lidi, kteří se o ně dokáží postarat, Cooper však nemůže přestat myslet na Tess a své dva syny. Když se v jeho snech objeví kruté obrazy o smrti jeho družky, synů i celé smečky, není jediným, kdo si myslí, že se zbláznil.

To ale není vše. Brzy se přidají i další sny, které jej každou noc provázejí. Sny o nové smečce. Sny o nové generaci Pejsků z Mazlova. A tak se Cooper rozhodne sny uposlechnout a společně se svými již dospělými štěňaty se vydává naproti Kojotovi - toulavému psu, který jejich osud změní navždy...

Lajka

25. dubna 2015 v 17:01 | Lajka
Lajka je mladá fenka pocházející z sedmi sourozenců. Narodila se po drsné bitvě domácích psů s divokými, po kterém si Rita odnesla několik zranění. Možná to bylo bitvou, možná tím, že smečka žila ve volné přírodě - jen jedno jedinné štěně ze smečky přežilo. A Rita měla radost, protože živé štěně byla fenka, takže měla nástupkyni, která se stane velitelkou, až Rita zemře.
Zjistilo se, že Lajka dokáže rozumět lidem a má šestý smysl, což je pro psy v divoké přírodě velmi důležitá schopnost.

Lajka je odvážná mladá fenka, která nadevše miluje svoji smečku a nikdy by ji nezradila.

Lajku jsem si musela nakreslit sama, protože pes s takovou maskou, jako má ona, na internetu pravděpodobně neexistuje :D

Takže se omlouvám, jestli někdo z mého obrázku oslepl, nebo tak něco...

Šmouha

20. března 2015 v 16:49 | Lajka
Šmouha je asi 3-měsíční štěně, jehož matku zabili lovci. Je celý černý. Smečce neprozradil, z kolika sourozenců pochází, protože na minulost nechce vzpomínat. Rita jej do smečky přijala s otevřenou náručí, ale osatní psi z něj moc nadšení nebyli...

Buck

20. března 2015 v 14:11 | Lajka
Buck je syn Maxe a Rity. Pochází ze čtyř sourozenců, jeho dvě sestry dostaly jména Brita a Besi, čtvrté štěně se narodilo mrtvé. Buck byl po narození neuvěřitelně maličký a slabý, a tak Rita udělala pro jeho dobro těžké rozhodnutí - darovala jeho sestry lidem. Buck vyrůstal sám, na matčině mléku zesílil až neuvěřitelně ryhle. Stal se z něj statný mladý pes.

Krvavý Stín

13. ledna 2015 v 16:31 | Lajka
Krvavý stín se narodil jako jediný své matce. Matka ho velmi rozmazlovala a Krvavý si myslel, že si může dovolit všechno. Rostl a sílil, a když opouštěl smečku své matky, byl téměř dvojnásobně veliký, než průměrný vlk. Několik měsíců žil samotářským životem. Poté narazil na nádhernou zlatou vlčici, do které se zamiloval a měli spolu 3 štěňata. Jedno z nich se však nedožilo dospělosti. Čím více Krvavý stárl, tím více zjišťoval, že nejlepší "maso" z jedince je srdce. Zabíjel zvířata jen kvůli svému prožitku - aby z nich vyrval srdce. Později začal zabíjet i lidi a jeho smečka se velmi rozrostla. A tak přešel k nejhoršímu. Nejslabší štěňata z vrhu zabíjel. A tak jeho smečku opustila jeho dcera, kterou již nebyvilo žít pod jeho tvrdou tlapou.
Krvavý je obrovský silný vlk plný nenávisti a vzteku. Podle členů smečky nemá srdce...

Izugari

11. ledna 2015 v 16:28 | Lajka
Izugari je mladá krásná vlčice, kterou už přestala bavit situace ve smečce, ve které žila. Utekla ze smečky rozhodnuta najít nový život a místo k založení smečky. Zamilovala se do Blacka, člena Pejsků z Mazlova, ale ví, že její otec přijde, aby se jí pomstil...

Tara

7. ledna 2015 v 13:20 | Lajka
Tara pochází z vrhu dvou štěňat. Její sestra je Tess. Matkou je Rita a Argo.
Tara je silnější a drsnější, dokonce o něco větší, než její sestra. Narodila se asi o hodinu dřív.
Ve smečce je (po dobu, co vede smečku Rita) tichá. V boji je nelítostná a většinu soupeřů přepere. Když se narodí Lajka (jeden z posledních dílů první série), trochu na ni žárlí.

Nedokázala jsem najít správný obrázek který by vystihoval Taru, tak jsem si ho musela nakreslit sama (já vím, že je to strašný). Možná se jí snad pobobá obrázek, který je níže. Tara v mých představách je hnědo-zlatá s bílými tlapkami a obočím.


Kdyby měl tento pejsek bílé tlapičky a obočí a měl trošku delší srst, byla by to celá Tara :D (Já vím, je to dost veliký rozdíl :D)

Tess

7. ledna 2015 v 13:20 | Lajka
Tess se narodila se svoji sestrou matce Ritě a otci Argovi. Její o hodinu starší sestra se jmenuje Tara.
Tess je slabší a mírnější povahy, než její sestra, víve projevuje svoje city a miluje staré pověsti pejsků z Mazlova. Je jí trochu líto, že nikdy nepotkala svěho otce, ale je ráda, že jejím náhradním otcem může být Black.
Zamiluje se do domácího psa Bena, ale jejich láska netrvá věčně, protože Tess zjistí, jak moc jsou domácí krutí a nelítostní.

Tess je tichá a klidná fenka, která je velmi oddaná svojí smečce.

Black

6. ledna 2015 v 20:00 | Lajka
Black se narodil svému otci, šedému kříženci (podle Blackova názoru kříženec 14 plemen) a matce, křížence bígla a russel teriéra společně se svojí celobílou sestrou. Jeho matka zemřela krátce po jeho narození na vyčerpání z porodu a toulavý pes, otec, se o Blacka a jeho sestru Punťu musel postarat sám. Přibližně po půl roce však Blacka a Punťu odchytili lidé z útulku. Otec Blacka neměl odvahu postavit se lidem a skryl se do křoví, aby zůstal toulavým psem. Blackovi se podařilo najít domov, ze kterého však utekl a stal se toulavým psem. Se svojí sestrou, ke které měl poměrně silný vztah se již nesetkal, se svým otcem již také ne.
Velmi ochotně přijal nabídku Rity připojit se ke smečce Pejsků z Mazlova.

Black je velmi odvážný pes, extrémní milovník, což také dokazuje jeho maska ve tvaru srdce. Od chvíle, co se připojil ke smečce miluje bezmezně Ritu, která však dlouho o jeho lásce netuší. Mnohem slabší je pak láska k vlčici Izugari, ale jak už to v životě bývá - nic netrvá věčně (zvláště láska mezi divokými psy a vlky)...

Spoiler (vyzrazuje část děje): Nakonec štěstí jeho lásce přeje a stane se otcem posledního vrhu Rity, ve kterém se skrývá nová vůdkyně smečky, Lajka. Black umírá stářím a ve spánku ve druhé sérii, jen chvíli poté, co se setká se svoji sestrou, kterou léta neviděl.

Sandy

5. ledna 2015 v 21:19 | Lajka
Sandy je mladé, sotva odrostlé štěně zlatého labradora. Narodil se společně se dvěma sourozenci, ale ani jeho v životě nepotkalo štěstí. Majitelé jeho matky všechna štěňata naházeli do látkového pytle a hodili do řeky. Nebýt absolutně dokonalého čichu Maji, utopil by se. Moc času do smrti mu už nezbývalo, když Maja roztrhla z vody vytáhnutý pytel, zjistila, že dva jeho sourozenci jsou již mrtví. Sandy byl velice vysílený, ale přežil. S Majou si vytvořil velice silné, téměř mateřské pouto.

Sandy je milující a extrémně vděčný pes. Na svoji smečku si zvykl a život v ní by za nic neměnil. Nemá rád lidi, kvůli děsivému zážitku, který jako malý prožil.

Spoiler: Sandy umírá po závěrečné bitvě první série, po kruté bitvě Mazlovských a Domácích.

Max

4. ledna 2015 v 21:12 | Lajka
Překrásný osvalený černý rotweiler sám neví, z kolika štěňat pochází. Chvíli žil u lidí, avšak ti ho museli kvůli alergii, která se v rodině objevila, dát do útulku. Na útulek si nestěžuje, naopak, velmi si ho chválí díky častým procházkám a každodennímu krmení. Po roce v útulku jej adoptuje starý farmář, kterému mizí z farmy zvěř. Max chvíli hrdě plní úděl hlídacího psa, po jednom nájezdu vlka, kdy šelmu následuje až do lesa je však smečkou vlků těžce zraněn. Nebýt zásahu smečky z Mazlova (a specielně Maji), zemřel by.
Black Maxe nenávidí a nebojí se dát mu to najevo, díky čemuž začne Blacka nenávidět i Max - dokonce mezi nimi dojde ke krátké potyčce, aby si oba vyjasnili svoji pozici ve smečce.

Max je hrdý pes, který někdy zapomíná, že je v divoké smečce. Chvílemi se chová trošku rozmazleně a občas vzpomíná na chvíle, kdy byl u lidí nebo v útulku.

Spoiler (vyzrazuje děj): Max se zamiluje do Rity a zdá se, že jsou ideálním vůdčím párem (kdyby ovšem smečka Pejsků z Mazlova fungovala jako smečka vlků). Rita dokonce Maxovi porodí jeden vrh štěňat, který čítá tři nové členy. Dvě fenky jsou ale darovány lidem, aby nejslabší Buck přežil. Max umírá v lese po zásahu z lidské zbraně.

Maja

3. ledna 2015 v 21:03 | Lajka
Maja je zlatá Německá doga. Narodila se jako jediná a okamžitě se dostala do nesprávných rukou. Dlouhých 6 let ji majitel týral, kopal a tloukl. Řetěz se jí podařilo překousat až s pomocí toulavého psa Blacka a přítelkyně, sousedky Rity, kteří jí oznámili, že s nimi bude tvořit smečku.
Maja je tichá a moudrá fena. Má nekonfliktní povahu, ale má-li bojovat, rve se odvážně. Za dlouhá léta na řetězu se naučila léčit své rány a tak smečce pomáhá přežívat po bojích, léčit je a hojit jejich rány. Ve druhé sérii zaučuje velitelku Lajku, aby po Majině smrti ve smečce zůstala nějaká léčitelka.

Spoiler - vyzrazuje část příběhu - (Označením textu lze zobrazit): Po určité době putování zastihne smečku ve druhé sérii zákeřná nemoc a Maja se vydává hleda jedinou možnou rostlinku, která dokáže nemoc vyléčit. Po několikadením putování se jí podaří rostlinku nalézt, je ale těžce postřelena. Lék smečce hrdinně donese a odevzdá, okamžitě poté ale umírá.

Rita

2. ledna 2015 v 20:55 | Lajka
Rita je bicolorní bíglice netypické barvy. Pochází ze tří sourozenců a díky své abnormální masce o ní byl velký zájem. Dostala se k člověku, kde se setkala se zrzavým psem, křížencem ovčáka a zlatého retrívra, Argem. Prožili spolu štěněcí léta a stali se nejlepšími přáteli, vlastně více, než přáteli. Když byly Ritě necelé 3 roky, zdál se jí podivný sen. Z hvězd sestoupil československý ovčák Brok až k ní a řekl jí: "Společně s těmito psy budeš tvořit smečku. Smečku Pejsků z Mazlova". Rita nebrala svůj sen příliš vážně, ale o týden později se u psa Arga objevily problémy. Zprvu to byly žaludeční problémy, které psa minimálně 3x za život potkají. Ale o 3 dnyy později Argo příšerně zeslábl a už se nedokázal postavit na vlastní tlapky. Když jeho majitel odvážel jeho nehybné tělo na veterinu, zavrtěl ocáskem a štěkl na Ritu, že na ni bude vzpomínat za Duhovým mostem... Jeho člověk se již s Argem nevrátil. A tak, chvíli poté, utekla Rita od svého majitele, aby začala život divokého psa - Pejska z Mazlova.

Rita je na svoji velikost poměrně odvážná. Je divoká, jako každý bígl, avšak je spravedlivá a hluboce milující nejen svá štěňata, ale celou smečku, o kterou se pečlivě a dokonale stará.
Do smečky přináší tři vrhy ště%nátek - hned na začátku dvě fenky, Taru a Tess, později Britu, Besi a Bucka. Jejím posledním vrhem, se kterým přináší do smečky nové členy, je vrh štěňat po závěrečné bitvě s domácími. (Spoiler): V té době se Ritě narodí sedm štěňat, jediné z nich však přežije. Nově narozená fenka, která dostane jméno Lajka, se stane vůdkní smečky Pejsků z Mazlova ve druhé sérii. Spoiler: Rita umírá na začátku druhé sérii, poté, co se setká se záhadným voříškem zvaným Tramp. Při potyčce s ním je zakousnuta.

...Lidi já se fakt omlouvám, ale kreslit moc neumím... Bohužel, nejde na internetu najít fotka psa, který by měl barvu jako Rita :(
(Pozn. - Upravováno 23.12.2015 - nalezen a upraven kreslený obrázek znázorňující Ritu):
 
 

Reklama
Reklama